czwartek, 10 listopada 2011

Brzuszki na płaski brzuch

Gdy planujemy wytrenować płaski brzuch, musimy regularnie ćwiczyć. Najpopularniejsze są tak zwane brzuszki, czyli ćwiczenia polegające na robieniu skłonów w pozycji leżącej. Bardzo ważne jest aby pamiętać przy takich ćwiczeniach, że wcale nie musimy podnosić głowy i pleców na jak najbardziej wychyloną pozycję.
Mięśnie brzucha zaczynają pracować już przy lekkim podniesieniu głowy i ramion z podłogi, zatem takie właśnie ćwiczenia w zupełności wystarczą. Przy robieniu brzuszków zazwyczaj podpieramy głowę dłońmi – możemy tak robić, ale łokcie powinny być ułożone po bokach, a nie ciągnąć głowę do przodu.
Na dobry efekt możemy też liczyć wykonując <a href="http://www.airstar.pl/zdrowie-i-uroda/idealny-brzuch-cwiczenia-na-miesnie-brzucha szóstkę Weidera. To starannie opracowany plan ćwiczeń, skupiający się przede wszystkim na mięśniach brzucha. Musimy je wykonywać codziennie, dokładnie według rozpiski ćwiczeń, a z każdym dniem seria powtórzeń zwiększa się.
Brzuszki – regularne ćwiczenia. Ponieważ boczki w okolicach brzucha to przede wszystkim nagromadzony tłuszcz, musimy dobrać taką formę aktywności, która ten tłuszcz będzie najefektywniej spalać. Najlepsze będą więc ćwiczenia aerobowe, czyli takie, które zmuszają nasze serce do intensywnej pracy. Możemy się zapisać na zajęcia w klubie fitness – wtedy ćwiczymy razem z instruktorem. Inną metodą jest wybranie konkretnej dyscypliny sportowej, na przykład dowolną grę zespołową (koszykówka, siatkówka, piłka nożna).
Sporo tłuszczu spalimy też podczas systematycznego biegania, jeżdżenia na rowerze albo pływania. W wyćwiczeniu mięśni brzucha pomogą nam też zwykłe, codzienne spacery. Oprócz aktywności fizycznej, dobrze też będzie wyrobić sobie kilka pożytecznych nawyków żywieniowych. Przede wszystkim, żadnych słodzonych napojów gazowanych albo soków – zamiast nich lepiej będzie nauczyć się pić dużo wody.
Równie zabójcze dla naszego brzucha będą słodycze. Zatem jeśli poczujemy ochotę na coś słodkiego, zamiast po batona sięgnijmy po owoce – też są słodkie, a przy tym znacznie zdrowsze i mniej kaloryczne.
<p>Artykuł z serwisu Airstar.pl<a href="http://www.airstar.pl"> Fabryka ciekawych artykułów </a><br />
Autor: Housecore

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz