wtorek, 15 listopada 2011

Dieta i to co zjadamy

Zbilansowana, skuteczna dieta powinna być dobrana do osobistych potrzeb każdego człowieka. Forum kulinarne z przepisami na dania!
Najprościej jest kierować się trzema podstawowymi zasadami. Po pierwsze, to co zjadamy, musi być bogate w składniki odżywcze. Po drugie, dieta ma pomagać w ochronie zdrowia i w razie potrzeby wspierać organizm w zwalczaniu chorób i dolegliwości. Po trzecie, liczy się atrakcyjny wygląd i smak jedzenia. Do tego powinniśmy koniecznie poznać właściwe przepisy na dania główne i dania dietetyczne.
Nie istnieją takie pojęcia, jak żywność bezwzględnie „zła” lub „dobra”, a jedynie źle lub dobrze skomponowane dania. Niektóre rodzaje produktów zawierają różne ilości składników odżywczych i nie istnieją takie, które samodzielnie mogłyby w pełni zaopatrzyć organizm we wszystkie potrzebne składniki. Musimy poznać składniki produktów które kupujemy.
W ułożeniu racjonalnego jadłospisu pomoże nam przede wszystkim dietetyk, ale umiejmy też korzystać z innych narzędzi. Szczególnie przydatny okazuje się Internet i dowolne forum o gotowaniu – poznamy tam sprawdzone diety i przepisy na dania dietetyczne innych użytkowników. Pamiętajmy, że czas poświęcony na poprawę swojego sposobu żywienia nigdy nie będzie czasem źle spożytkowanym!
Zbilansowana dieta nie musi być męcząca – powinniśmy wziąć pod uwagę w jadłospisie szeroki asortyment produktów. Przykładowe dania obiadowe zapewniające prawidłowe proporcje wszystkich niezbędnych składników to: kurczak w jarzynach z ryżem, łosoś z rusztu z ziemniakami, cukinią i pomidorami, makaron z surowymi nowalijkami i jogurtem albo kotlet wieprzowy w sosie pomidorowym z ziemniakami i zielonym groszkiem.
Powinniśmy polubić dania dietetyczne, jeść dużo produktów wzbogaconych w błonnik i skrobię, więcej cukrów złożonych, a mniej tłuszczów i cukrów prostych, unikać solenia potraw. Sól może powodować negatywne działania w naszym organizmie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżycę i zwiększenie ryzyka zachorowania na choroby sercowo naczyniowe.

Adam Łęgowik & MissFuneral
Forum kulinarne z gotowymi przepisami na każdą okazję.
Sprawdzony przepis, jak opanować zbędne kilogramy i cieszyć się życiem każdego dnia.
http://www.znajdziesz-tu.pl/inne-branze/dania-glowne-przepisy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz