środa, 9 listopada 2011

Fitness XXI wieku

   Opracowana na początku XX wieku metoda Pilates, dziś stała się jeną z podstawowych i ulubionych form aerobiku. Stał się to z powodu kilku niepodważalnych zalet Pilates: już po 10 sesjach widzisz pierwsze efekty w postaci pięknej figury. Sama zaś metoda głównie opiera się na zgraniu ruchu ciała z oddechem, stąd też wymaga dużego skupienia.
   Jest bardzo dobrym rodzajem sportu dla osób które do tej pory unikały jego ze względu na bóle związane z gwałtownymi ruchami. Jak już wcześniej zostało napisane mięśnie brzucha traktuje się jak centrum energii, siły i równowagi. Najważniejszą częścią treningu jest jest oddech, należy więc podczas pierwszych treningów poświęcić mu więcej uwagi. Powietrze wdychamy nosem a wypuszczamy ustami, przy czym starajmy się aby przy wdechu nasze płuca w pełni nabrały powietrza zaś przy wydechu starajmy się je wypchnąć z płuc.
   Z powodu zalet jakie Pilates daje w kwestii osiągnięcia doskonałej kordynacji ruchów jest ona ulubionym sportem<strong> tancerzy zawodowych</strong>, już po paru treningach kiedy osiągniesz pewną wprawę w harmonizacji oddechu z ruchem <a title="Eurodance Aerobik" href="http://eurodanceaerobik.jcom.pl" target="_blank"><strong>Pilates</strong></a> stanie się częścią Twojego życia a nawet doskonałą rozrywką wprowadzającą Cię w doskonały nastrój, po treningu nie odczuwasz bólów pleców i zbytniego zmęczenia a zyskujesz lepsze samopoczucie i więcej energii.
   Oczywiste jest że tym co najbardziej sprawia że trening ten jest tak atrakcyjny to możliwość uzyskania szybko wspaniałych rezultatów w postaci smukłej pięknej sylwetki i niewiarygodnej zwinności ciała. Takie rezultaty możesz już zauważyć po trzech tygodniach treningu.
   Charakterystycznymi elementami metody Pilates są : kołyska, półksiężyc i syrena.
Kołyska
   W ćwiczeniu tym siadamy na miękkim podłożu najlepiej mata aerobowa, napinamy mięśnie brzucha przy wyprostowanych plecach, następnie uginamy nogi w kolanach i przyciągamy stopy jak najbliżej pośladków. Dłonie stawiamy powyżej kostek i staramy się opierać ciężar ciała tylko na kości ogonowej i palcach stóp. Robiąc wdech, powoli przechylamy się do tyłu, aż łopatkami dotkniemy podłogi. Mięśnie brzucha pozostają napięte. Zrób wdech i wyjdź do pozycji wyjściowej ( palce stóp mają być oderwane od podłogi) Powtórz ćwiczenia 3-5 razy.
Półksiężyc
   Usiądź na podłodze, wyprostuj nogi, a stopy rozstaw na szerokość bioder. Palce stóp powinny być zadarte, kolana lekko ugięte. Wciągnij brzuch. Wyprostuj ręce przed sobą, równolegle do podłogi. Rozluźnij barki.
   Zrób wdech i wciągnij brzuch jeszcze bardziej. Pochylaj się do kolan tak, by głowa, szyja i plecy tworzyły kształt litery C. Zrób wdech wracając do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie trzykrotnie, za każdym razem pochylając się coraz niżej.
Syrena
<p><img class="alignleft" src="http://img822.imageshack.us/img822/3355/pilates1y.jpg" alt="modne ćwiczenia pilates" width="247" height="150" />Połóż się na brzuchu i wyprostuj nogi. Oprzyj przedramiona na podłodze, dość blisko ciała. Wciągnij brzuch tak mocno jak się da, by tylko kość łonowa dotykała do podłogi. Następnie unieść górną część tułowia. Postaraj się wysunąć barki nieco do przodu. Pozostań w tej pozycji przez 15 sekund, robiąc głębokie wdechy i wydechy. Rozluźnij się i powtórz ćwiczenia jeszcze raz. Ćwiczenia te często są wykonywane jako ćwiczenia rozluźniające w innych dyscyplinach aktywności fizycznej wystarczy tu wskazać ; dance aerobik, aeroboxing, karate czy judo, świadczy to o ich uniwersalności i popularności.<br />
<b>Artykuł z serwisu Airstar.pl<a href="http://www.airstar.pl" title="Informacje prasowe" onclick="this.target='_blank'">  Darmowe artykuły do przedruku</a><br />
Autor: rafael11055     </b><br />
<em>Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl</em>
http://www.blogger.com/post-create.g?blogID=4825679203818433860

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz