wtorek, 15 listopada 2011

GImnastyka korekcyjna- brak w szkołach powowduje wady postawy

Z części szkół zniknęła już gimnastyka korekcyjna. W dzisiejszych czasach siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej można zaobserwować u bardzo dużej grupy dzieci i młodzieży. Sprzyjają one nieprawidłowemu rozwojowi postawy u młodego człowieka. Przekłada się to na coraz więcej zaburzeń w rozwoju narządu ruchu i oraz wad postawy u dzieci w wieku szkolnym.
Dość często rodzice zapominają, jak ważny jest ruch i prawidłowa postawa dla zdrowia dziecka. Po wakacjach pełnych sportu i aktywnego wypoczynku, dziecko dotyka pewien szok – czeka je wielogodzinne wysiadywanie w ławce. Na zdrowie kręgosłupa negatywnie wpływa nie tylko brak ruchu i siedzący tryb życia, ale także ciężkie plecaki i tornistry. Wszystkie wymienione czynniki źle wpływają na kształtowanie się postawy ciała dziecka, gdyż mogą objawiać się nie tylko widocznymi deformacjami ciała, ale również upośledzeniem  funkcjonowania poszczególnych układów.
Zgodnie z zasadą, iż lepiej zapobiegać niż leczyć, niezwykle ważnym zadaniem jest profilaktyka i zapobieganie występowaniu wad postawy oraz jak najwcześniejsza interwencja w przypadku zaobserwowania nieprawidłowości w postawie ciała, gdyż to minimalizuje późniejsze następstwa.
Profilaktyka, ale jaka ?
Przede wszystkim należy zapewnić dziecku zdrowy i aktywny tryb życia. Obecnie dzieci i młodzieży mają bardzo szeroki wachlarz możliwości w dziedzinie sportu oraz aktywnego wypoczynku – np.: sporty zespołowe, żeglarstwo, gimnastyka, gry i zabawy zespołowe, spacery, taniec i inne. Ekspert w dziedzinie rehabilitacji Marta Pera doradza zajęcia gimnastyki korekcyjnej, które są ukierunkowane na profilaktykę wad postawy, kształtowanie prawidłowych nawyków u dzieci oraz niwelowanie powstałych już deformacji. Podczas zajęć rehabilitanci indywidualnie dobierają zestaw ćwiczeń, adekwatnie do zdiagnozowanych wad postawy w związku z tym wcześniejsze badania i diagnostyka są konieczne.
Zapisy na gimnastykę korekcyjną – 608069498,  oraz mailową:biuro@splint.pl i biuro@hornkrakow.pl
Co mozna zniwelowac podczac zajęć gimnastyki?
- wielopłaszczyznowe skrzywienie kręgosłupa – skolioza,
- zaburzenia kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej – plecy okrągłe, płaskie, wklęsło – wypukłe, wklęsłe,
- klatkę kurzą lub szewską
- kolana koślawe lub szpotawe

Niepokoi Cię coś postawa Twojego dziecka? Zapraszamy na badanie u rehabilitanta oraz zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. To naprawdę niewielki wysiłek, którego podjęcie procentuje zdrowiem Twojego dziecka.
Zajęcia odbywają się w Uczniowskim  Klubie  Żeglarskim  ”Horn” w Krakowie.
Kliknij w reklamę obok tekstu a wspomożesz rozbudowanie strony i dodawanie postów. Dziękuje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz