niedziela, 13 listopada 2011

Kubańczyk w Victorii PWSZ Wałbrzych

Armando Danger Mulen pochodzi z Camaguey, gdzie rozpoczął swoją karierę i grał w II i I lidze kubańskiej. Był reprezentantem swojego kraju na szczeblach juniorskich i jak nieoficjalnie wiadomo rozegrał kilka sparingów w seniorskiej kadrze Kuby.
   Jest to zawodnik, którego zasięg w ataku wynosi 359cm a w bloku 335cm. Gra na pozycji atakującego lub przyjmującego. W tym sezonie zawodnik ten był na testach w kilku zespołach naszej ekstraklasy min. PGE Skrze Bełchatów i Asseco Resovii Rzeszów. Niestety zamknięte już składy w obu drużynach uniemożliwiły mu angaż w klubach z ekstraklasy. Po tym jak nie znalazł swojego miejsca w Rzeszowie Krzysztof Ignaczak kadrowicz i syn trenera Janusza Ignaczaka namówił go aby przyjechał do Wałbrzycha. Zawodnik ten posługuje się tylko językiem hiszpańskim co znacznie utrudnia komunikowanie się z nim.
   Armando trenuje z zespołem od ponad tygodnia i wciąż czeka na zgodę FIVB bądź swojej macierzystej federacji w sprawie gry w Europie i wydania certyfikatu. Mimo tego, iż nie wiadomo jak wyglądać będzie dalsza przyszłość Kubańczyka w Wałbrzychu zarząd postanowił pozostawić go, czekać na decyzje oraz mieć nadzieje ze zagra już w rundzie rewanżowej. Co z tego wyniknie? Na pewno byłby ogromnym wzmocnieniem i pomógłby w walce o pierwsza 4 w gr.II drugiej ligi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz