niedziela, 13 listopada 2011

Walki w klatkach Wrestling MMA

Sporty walki przybierają różnorodne formy rywalizacji pomiędzy zawodnikami. Już od starożytności nasycone były brutalnością – walki gladiatorów.
W czasach obecnych, coraz większą popularność zyskują walki w klatkach, mma-mieszane-sztuki-walki, walki K-1 czy chodziarz bardzo popularne na zachodzie walki Wrestling w tym również walki w klatkach czyli Steel Cage Match. Walka ta odbywa się między dowolną liczbą zawodników.
Wrestlerzy są zamknięci z stalowej klatce o wysokości 20 stóp (ok. 6 m), szczelnie otaczającej ring. W jednym z narożników klatki znajdują się drzwi. Zwycięzcą walki jest ten zawodnik, który jako pierwszy ucieknie z klatki przez drzwi bądź wspinając się na jej szczyt.
W niektórych walkach można też wygrać w sposób klasyczny (pin lub submission). Innym rodzajem walki w klatkach jest Hell in a Cell Match jest to walka w wrestlingu i odmiana Steel Cage Match’u. W walce tej zawodnicy znajdują się wewnątrz klatki o wysokości 16 stóp (ok. 5 m), której ściany są oddalone od krawędzi ringu o 2 stopy (ok. 60 cm).
W rogu klatki znajdują się drzwi, z których zawodnicy mogą dowolnie korzystać. Zwycięzcą jest ten, kto jako pierwszy uzyska pin na przeciwniku lub zmusi go do poddania się.
<p><b>Artykuł z serwisu Airstar.pl<a href="http://www.airstar.pl" title="Reklama Internet" onclick="this.target='_blank'">  Promocja strony</a><br />
Autor: walkiwklatkach     </b><br />
<em>Podziel się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Dodaj artykuł na Airstar.pl</em>

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz